Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їх перегляди.
Міжвідомча робоча група перевірить майже 1700 посадових осіб щодо обґрунтованості встановлення їм інвалідності, йдеться на сайті МОЗ.
“Станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформовано перелік з 1695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями”, – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про вдосконалення роботи МСЕК
Серед відібраних справ, які підлягають перегляду: 32% – працівники органів податкової служби України; 26% – працівники органів прокуратури; 17% – працівники органів митної служби; 25% – працівники інших державних органів.
Перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів.
У міжвідомчу робочу групу увійшли представники Міністерства охорони здоровʼя України, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з питань державної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції України, обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Стару бюрократичну систему МСЕК ліквідують. Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби, на засіданні уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він також повідомив, що запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з чотирьох місяців до 1,5 року.
×